BTK Történettudományi Intézet 2024. június 13–14-én Identitások határmezsgyéin. Magyar(országi) zsidó identitások a 18. század végétől a 20. század közepéig címmel konferenciát rendezett, amelyen Földes Györgyi, a BTK Irodalomtudományi Intézet Mondern magyar irodalmi osztályának tudományos főmunkatársa Az 1910-es és 1920-as évek magyar avantgárd mozgalma és a zsidó identitás című előadásával vett részt.

identitasok konferencia
 
Az emancipáció és asszimiláció korának Magyarországán sokak számára kételyekkel teli dilemmává vált „zsidóságuk” mibenléte és megélése, de az ultraortodox közösségekben és a neológ (kis)polgárság körében is megfigyelhetők a zsidó önkép változásai. A konferencia előadásai a magyar(országi) zsidó identitás kérdésének a 18. szazad végétől a második világháborúig terjedő történetét egy-egy személyre, illetve a határ mint a zsidó–nem zsidó világok, lojalitások, azonosulások közötti mezsgye fogalmára fókuszálva vizsgálták.
 
 
A konferencia a Zsidó identitások Magyarországon a 18. század végétől 1918-ig K 143231 számú NKFI-projekt keretében valósult meg.